Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Yazı Büyüklüğü
GSI TympStar

 

 

KLİNİK ORTA KULAK ANALİZ CİHAZI
Orta Kulak ile ilgili tüm klinik testler için.
GSI TympStar , Kliniğinizde gerekli olabilecek bütün orta kulak testlerinde ve araştırmalarda kullanabileceğiniz sofistike ve işlevsel yeni bir standart yaratıyor.

 • Timpanometre 226, 678, 1000 Hz ve Multi Hz)
 • Akustik-refleks eşikleri
 • Refleks decay
 • Sağlam ve perfore kulakta Östaki Fonksiyon Testi

Çözüm çeşitlilikte
TympStar her bir test modu için önceden programlanmış parametreleriyle beraber gelir. İhtiyaçlar arttığında veya değiştiğinde, TympStar programlama menüsünden test parametreleri eğiştirebilir, ve ayrıca istenen test bataryası programlanıp otomatik olarak uygulanabilir. Program modu kullanılarak, her bir kullanıcı için kişisel bir test bataryası oluşturularak, timpanometre ve reflex eşik tespiti için kullanılabilir.
Karmaşık testler için Basit Çözümler
TympStar'ın ergonomik olarak dizayn edilmiş kontrol paneli sayesinde sadece bir butona basarak istenilen test seçilebilir, geniş ekranıyla test parametreleri ve test sonuçları kolaylıkla gözlemlenebilir. Dahili yüksek hızlı yazıcıdan grafik veya tabular formatlarda sonuçlar alınabilir. TympStar opsiyonel olarak harici bir yazıcıya da bağlanabilir.


GSI TympStar V1, Version 1
Version 1 değişik test modları için size etkin, doğru ve kolay bir performans sağlar.
Diagnostik Timpanometre
Diagnostik veya tarama modunda otomatik veya manuel 226 Hz timponogram, timpanogram basıncına göre otomatik belirlenmiş hassasiyet skalası ve ekranda eşzamanlı olarak düşük basınçlı timpanogramların tepe noktalarını belirlenebileceği üç farklı test görüntülenir.
Akustik Refleks Eşik Testi
TympStar V1, akustik refleks testlerinin otomatik veya manuel olarak tonların zamanlamasına ve çoklu uyarım ve aralıkların eşik değerlerinin tespitine olanak verir. Ayrıca, refleks eşiklerinin programlanarak işaretlenmesi de mümkündür.
Reflex-Decay Testi
TympStar ekranında saniyelik testi anında gözleyebilir, 5 veya 10 saniye aralıkları işaretlenebilir. Eşik refleks testinin en yüksek basınç değeri, refleks decay içinde kullanılabilir.
Östaki borusu Fonksiyon Testi (ETF)
Sağlam (Intact Timpanik Membran) TM ve Perfore TM için iki ayrı konumda test yapabılabilmektedir.. Sağlam TM ile EFT seçildiğinde ayrıca Toynbee or Valsalva testlerini yapma zorunluluğu yoktur.


GSI TympStar V2, Version 2
V2, dünyada kabul görmüş en komplike Orta Kulak Analiz sistemidir. İlk versiyondaki bütün özelliklere sahip olduğu gibi ayrıca, 226, 678 and 1,000 Hz de Admittance (Y), Susceptance (B) and Conductance (G) bakabilir. Bu ileri özellikleri dolayısı ile, Tıp Fakülteleri , Araştırma Labaratuvarları ve Üniversiteler için ideal bir tanı cihazıdır.
İki Parçalı Timpanometre
226, 678 and 1,000 Hz Probe tonlarda yapılabilen timponogram , her yaştaki hasta da orta kulak problemini osiküler kemikçikler boyunca , orta kulağın hangi yapısından kaynaklandığını teşhis edebilmektedir.
Multi Frekans Timponametre
Multi Frekans Timponametre ile orta kulak rezonans frekansını kolaylıkla belirlemek mümkündür. Normal bir orta kulakta Rezonans Frekans 800-1200 Hz arasındadır. Bu otosklerozlu bir orta kulakta 1200 Hz'in üzerine çıkabildiği gibi, artikülasyonu bozulmuş bir kemikçik zincirde 800 Hz'in altına da düşebilir. Böylece hastanın, post ve pre-op dönemlerinde karşılaştırma yapmak için gerekli sayısal sonuçları elde etmek mümkündür.

 • 26 test sonucunu hafızaya alabilme
 • Rahatça okunabilen geniş ekran
 • Harici klavye ile hasta ismi ve ID nosu girebilme
 • Otomatik testleri programlayabilme
 • Refleks eşik aramasını programlama
 • Refleks eşiklerini işaretleyebilme
 • Grafik veya Tabular çıktı formatı
 • Dahili RS 232
 • NOAH ile tam uyum
 • Kalibrasyon Datasını kaydetme
 • Manuel Test sonuçlarını kaydetme, çıktı alabilme
 • Opsiyonel Aksesuarlar - HP Yazıcı, Harici ekran, Harici klavye

TympStar gelişmiş özellikleri


Bizi twitter da takip edin