Uzmanlarımız

Koklear İmplant ve İşitme cihazı ile ilgili uygulamalarda deneyim ve destek çok önemlidir. MEDers, Türkiye’nin işitme alanında en deneyimli ve en geniş kadrosunu bünyesinde bulundurmaktadır. İşitmeye yardımcı her türlü cihazın ama özellikle Cochlear Implant'ın ameliyattan önce ve ameliyattan sonra gerekli testlerinin ve ayarlarının yapılması ancak deneyimli ve uzmanlardan kurulu bir ekiple gerçekleştirilebilir.

MEDers'in yalnızca Türkiye ofisinin bünyesinde beş Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı görev yapmaktadır. Uzmanlarımız Koklear İmplant ile ilgili her türlü konuda implant yapan kliniklerimizin, implant adaylarının ve ailelerin en büyük destekçileridir. Uzmanlarımıza İşitme cihazınız ve Koklear İmplant ile ilgili her türlü sorunuz ve sorununuz için, info@meders.com.tr adresinden e-posta gönderebilir veya Ankara, İstanbul ve İzmir'deki merkezlerimizin 444 4 774 nolu telefonlarından direkt ulaşabilirsiniz .

Julie KOŞANER

Odyoloji uzmanlığını Machester Universitesi'nden almıştır ve işitme engelli eğitmenidir. İşitme engelli bebek ve küçük çocukların teşhisi, cihazlandırılması ve ailenin yönlendirilmesi konularında uzmanlaşmıştır. 1997 yılından beri koklear implantlı çocuklar ile çalışmakta, rehabilitasyonlarında kullanılmak üzere malzemeler ve değerlendirme testleri hazırlamaktadır. Koklear implantlı çocukların dış parçalarının ayarları (fitting) konusunda Türkiye de bir çok kliniğe uygulama eğitimi vermiştir. Bir çok ulusal ve uluslararası seminerde konuşmacı olarak yer almış ve deneyimlerini aktarmıştır. Halen, Med-El firmasının Türkiye odaklı pediatrik klinik uzmanı olarak çalışmaktadır.

Mesut VURAL (Odyoloji Uzmanı )

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek lisans diploması ile mezun olduktan sonra, 1973 yılında Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma hastanesinde göreve başladı.1981 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde mezuniyet sonrası uzmanlık eğitimini tamamlayarak Odyoloji’de bilim uzmanlığı unvanını aldı. Aynı hastanenin KBB-Odyoloji bölümünde Odyolog olarak uzun yıllar görev yaptı. Bu süre içinde klinik Odyoloji’nin yanında, 1999 yılında kurulan Koklear İmplant merkezinde, implant ekibinde görev aldı. Mayıs 2005 yılında görev yaptığı hastaneden emekli olarak, yeni kurulan Meders Ankara İşitme ve Konuşma Merkezi bünyesine katıldı.

Deniz ÜRÜK ( Psikolog )

1981 yılında İstanbul Universitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bolümü'nden mezun oldu.1983 yılında SSK İzmir Egitim hastanesi'nde göreve basladı. 1999 yılında KBB Kliniği Koklear İmplantasyon ekibine katıldı. 2000 yılında Uzm.Ody.Julie Kosaner ile birlikte Koklear implantasyon Aile Eğitim Merkezi'ni kurdu. 2007 Mayıs ayında emekliye ayrılarak MEDers İzmir İşitme ve Konuşma Merkezi bünyesinde yer aldı.

Svetlana BAYGUZINA (Eğitim Odyolojisi Uzmanı )

M.Akmulla adındaki Başkort Devlet Pedagoji Üniversitesi ''Pedagoji Enstitüsü'' fakültesi, ''Konuşma Terapisi'' bölümünü 2007 yılında bitirdikten sonra, 2008 Ocak ayında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Eğitim Odyolojisi Yüksek Lisans programına başlamıştır. 2010 yılında Bilim uzmanlığı Diplomasını almıştır. Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları alanında yurt içi ve dışında düzenlenen eğitim ve seminerlere katılmıştır. Şubat 2010'dan bu yana Maxtone İstanbul İşitme Merkezinde görev yapmaktadır.

Murat DENİZ (Odyoloji Uzmanı )

Muammer Gültekin (Uzman Odyolog)

Laurie Behar (Uzman Odyolog)

Samime Sonugüler (Uzman Odyolog)

Özge Şahin (Uzman Odyolog)

Tuğçe Apaydın (Klinik Destek Uzmanı)