Randevu

RONDO 2

RONDO 2 kullanımı kolay ses işlemcisidir. Şık, göze çarpmayan tasarımı ve kablosuz şarj özelliği ile RONDO 2, gün boyu zahmetsizce işitmenizi sağlar.

Hiç Bu Kadar Kolay olmamıştı

RONDO 2'nin kullanımı o kadar kolaylaştırıldı ki, taktığınızı bile unutacaksınız. Yenilikçi kablosuz şarj etme özelliğinin yanı sıra RONDO 2'de yalnızca bir açma/kapama düğmesi vardır ve sizin için otomatik olarak ses seviyelerini ayarlar Akıllı kablosuz aksesuarları kullanarak telefonunuza veya televizyonunuza bağlanması kolaydır ve kompakt tasarımı sayesinde saçınızın altında göze çarpmaz.

Kablosuz Şarj Olma Özelliği

RONDO 2'nin yenilikçi kablosuz şarj olma özelliği ile geceleri işlemcinizin gücünü yenilemek oldukça kolaydır, tıpkı telefonunuz gibi. Ancak telefonunuzdakinin aksine bu işlem kablosuzdur: RONDO 2'yi şarj aletinin üzerine koymanız yeterlidir. Böylece otomatik olarak şarj olur. Bir daha asla pil değiştirmeniz gerekmeyecek.

Tüm Gün Kesintisiz

RONDO 2 18 saate kadar pil ömrü sağlayarak tüm gün kesintisiz işitmenizi sağlar. Ayrıca yalnızca 4 saatte tamamen dolar, gece şarja uygundur. Değişimi gereken piller olmadan sabahtan geceye kadar kesintisiz işiteceksiniz, koklear implantınız olduğunu unutacak ve gününüze odaklanacaksınız.

Göze Çarpmaz

RONDO 2 başınızda hemen kulağınızın arkasına oturan küçük, kompakt bir cihazdır. Geliştirilmiş tasarımı sayesinde kolayca saçınızın altına gizlenebilir. Düzenli olarak gözlük takan kişiler için RONDO 2 rahat bir işitme çözümüdür. Kulağınızda hiçbir şey olmayacağı için gözlüklerinizi normal şekilde takabilirsiniz ve aynı anda en iyi şekilde işitme deneyiminizi yaşayabilirsiniz.

Doğal Görünüm

Ses İşlemcinizi görünmez hale getirin. Beş sade renge ek olarak, RONDO 2'nin herhangi bir saç rengine kamufle olmasını sağlamak için saç desenli özel Tasarım Kapaklar da mevcuttur. Kullanımı kolay kapaklar, koyu sarıdan siyaha kadar birçok saç rengi ile uyum sağlar. Daha doğal bir görünüm için göze çarpmayan renk geçişleri de vardır.

Cesur Olun

RONDO 2'niz ile fark yaratmayı tercih ederseniz ses işlemcinizi öne çıkarmak için çeşitli renklerdeki Tasarım Kapaklar mevcuttur. Sanattan esinlenilen şık tasarımlardan klasik desenlere ve vahşi hayvan baskılarına kadar, RONDO 2'nize en sevdiğiniz kapağı kolayca takabilir ve görünüşünüzü anında değiştirebilirsiniz.

Bağlı Kal

Bazen en iyi şekilde duymanız zor olabilir. Gürültülü kamuya açık yerlerde telefonda konuşmak veya televizyonu net bir şekilde duymak zor olabilir. Kalabalık ortamlarda dahi, RONDO 2, sesi doğrudan ve kesintisiz olarak kulaklarınıza iletmek için Bluetooth Boyun Antenleri ve endüksiyon döngü sistemleri ile bağlantı kurabilir. Nerde olursanız olun en iyi işitmeyi sağlar, böylece önemli anları asla kaçırmazsınız.

Farkı İşitin

Sadece ses iletmek yetmez. Bu nedenle Triformance teknolojisini geliştirdik. Daha dolu, daha zengin bir ses deneyimi ile daha doğal konuşma ve müzik algısı sağlar. İster her iki kulağınızda birden isterseniz tek taraflı işitme kaybınız olsun, Triformance, seslerin olması gerektiği biçimde keyfini sürmenizi sağlar.

ÜÇLÜ ETKİ

MED-EL, bu üç teknolojinin sağladığı eşsiz avantajlarla koklear implant kullanıcılarımıza mümkün olan en iyi işitmeyi sağlıyor: Yapıların Korunması (Structure Preservation), Kokleanın Tamamını Kapsama (Complete Cochlear Coverage) ve FineHearing ses işlemleme teknolojisi. Bu teknolojiler sinerji halinde çalışarak doğala daha yakın bir işitme performansı sağlar.

FineHearing™

Daha Zengin İşitme Deneyimi İçin

FineHearing, ses spektrumunun tamamını duymayı sağlayan tek ses işlemleme teknolojisidir. Daha zengin ve doğal bir işitme deneyimi için kalın sesleri de işitmeyi sağlar. FineHearing hem sessiz hem de gürültülü ortamlardaki önemli ses bilgilerini gerektiği gibi işlemler. Bu sayede koklear implant kullanıcılarımız sesleri daha tam ve doğru bir şekilde algılarlar. FineHearing herhangi bir koklear implant teknolojisinden daha geniş bir aralıkta perde algısı sağlar. Bu geniş spektrum koklear implant kullanıcıları için daha canlı bir ses dünyası yaratır. Bu çok geniş uyarım aralığının en iyi faydayı verebilmesi için, sesin ince yapısının tam anlamıyla kontrol edilmesi gereklidir. FineHearing, seslerin tam ve doğru aktarılabilmesi için 250'ye kadar özgün perdeyi kullanıcıya sağlar. Bunu, hem alçak ve hem de yüksek frekanslı seslerin koklea tarafından nasıl algılandığını kontrol ederek başarır. Alçak frekansları da keskin biçimde işlemleyen tek teknolojidir. İşte FineHearing kalın sesleri bu şekilde sağlayarak daha zengin ve doğal gelen bir müzik ve konuşma algısı yaratabiliyor.

Yapıların Korunması

İşitmenizin Geleceği Güvence Altında

Hassas kokleada Yapıların Korunması, koklear implantın şimdi ve gelecekte de faydalı olmasını sağlar. Lateral duvara yerleşim için tasarlanmış yumuşak, esnek elektrotlar hassas nöral yapıların korunmasını mümkün kılar ve işitmenin geleceğini garanti altına alır. MED-EL olarak kokleanın hassas yapılarının korunmasının iki nedenden dolayı tüm koklear implant kullanıcıları için önemli olduğuna inanıyoruz. Birinci olarak; kokleadaki yapıların korunması, kullanıcıların gelecekteki tedavi ve teknolojilerden faydalanabilmesi açısından önemlidir. Bu tür tedavi ve işitme çözümlerinin nöral yapıları korunmuş bir kokleada başarılı olması daha muhtemeldir. İkincisi, işitme kaybı olan birçok kişi, işitme kalıntısı sayesinde bazı alçak frekanslı sesleri duyabilir. Koklear implant ameliyatı sırasında hassas yapıları korumak, kişinin işte bu işitme kalıntısından faydalanmasını sağladğı için çok önemlidir. Koklear implantla birlikte bu işitme kalıntısı kullanılabildiğinde, kullanıcıya mümkün olan en iyi işitme deneyimi sağlanmış olur. Koklear implant ameliyatı esnasında işitme yapılarının korunması, hem şimdi hem de gelecekte optimum işitme performansı açısından önemlidir.

Kokleanın Tamamını Kapsama

Ses Spektrumunun Tamamı

Kokleanın Tamamını Kapsama, işitme deneyiminin daha doğal yaşanabilmesi için ses yelpazesinin tamamının duyulmasını sağlar. Kokleanın tamamı da, ancak kokleanın tabanından apikal bölgeye kadar ulaşan uzun bir elektrotla uyarılır. Kokleada mümkün olan en fazla sinir lifinin stimüle edilmesi bu sayede olur. Kokleayı en alt kısmından en üst kısmına kadar kapsayan uzun ve esnek bir elektrot dizisi bunu sağlar. Kısa bir elektrot dizisi kokleanın yalnızca bir kısmını stimüle edebilir ve apeksteki sinir liflerini kaçırır. MED-EL'in benzersiz uzun ve esnek elektrot dizileri mevcut sinir liflerinin tüm aralığını stimüle eder. Stimülasyon aralığının tamamanının uyarılması, ses spektrumunun tamamından faydalanmak için zorunludur.

Su Sıçramasından Korkmayın

İster okyanusa dalın isterseniz havuz kenarında dinlenin, WaterWear ile RONDO 2'nizin güvende ve kuru kalmasını sağlayın. Yeniden kullanılabilir bu su geçirmez kılıfların takılması kolaydır ve tuzlu deniz suyu ve klorlu havuz suyu da dahil olmak üzere tüm su tiplerinde kullanılabilir. WaterWear size gün boyunca yapmayı sevdiğiniz etkinlikleri yapma özgürlüğü verir. Ve tabii ki, RONDO 2'nin dahili su geçirmezlik özelliği günlük sıçramalardan ve nemden korunmasını da sağlar. Böylece beklenmedik bir şekilde yağmura yakalanırsanız RONDO 2 ile içiniz rahat etsin, en iyi şekilde işitmeye devam edeceksiniz.

Kullanıcı Hikayeleri

Daha fazlasını öğrenmek için bu videoları izleyin

RONDO 2 Lansmanı

Koklear İmplant Nasıl Çalışır?

MED-EL'den Rondo 2 Ses İşlemcisi

Kathy - Kİ Kullanıcısı

RONDO Kullanım