Bonebridge

Dünyanın ilk Aktif Kemik İletimli İmplantı

Dünyanın ilk aktif kemik iletimli implant sistemi olan BONEBRIDGE, orta kulak operasyonu veya şekil bozuklukları sonucu kalıcı işitme kaybı yaşayan ya da genel olarak iletim tipi veya mikst tip işitme kaybı yaşayan bireyler için etkin bir çözümdür. Ayrıca, tek kulakta işitme kaybı olan bireyler için de kullanılabilecek bir seçenektir.

İletim tipi veya mikst tip işitme kaybında, ses dış ve orta kulaktan normal bir şekilde geçerek iç kulağa ulaşamaz. BONEBRIDGE sayesinde, ses dalgaları kemik iletimi aracılığıyla doğrudan iç kulağa iletilir ve burada doğal ses olarak işlenir. BONEBRIDGE, gün boyu ideal işitme performansını sağlarken dışarıdan göze çarpmaz.

BONEBRIDGE'in nasıl çalıştığını açıklayan videoyu izleyin

Çocuklar için BONEBRIDGE

Küçük kullanıcılar için rahat ve karmaşık olmayan bir işitme çözümü

Devamını Oku

BONEBRIDGE İmplant Sistemi

Bu şık sistem, harici olarak takılan ses işlemcisi SAMBA ve cerrahi olarak derinin altına yerleştirilen bir kemik iletimli implanttan oluşur. Kompakt ses işlemcisi saçın altına yerleştirilebilir ve göze çarpmaz.

SAMBA

Ses işlemcisi - tasarım teknolojiyle buluşuyor

  • Kablosuz bağlantı**
  • Kişiye özel, ödüllü tasarım
  • Akıllı, kendi kendine öğrenen işitme sistemi
  • Yüksek kullanım rahatlığı

SAMBA, BONEBRIDGE ses işlemcilerinin en yeni neslidir. SAMBA isminden de anlaşıldığı gibidir: renkli ve çok yönlüdür ve yaşamınıza ses ve eğlence katar. Değiştirilebilen kapaklarıyla SAMBA ses işlemcisini saçınızla kamufle etmek veya kişisel tarzınızı ortaya çıkarmak sizin tercihinizdir. SAMBA, yenilikçi tasarımı ile ünlü Red Dot Tasarım Ödülü 2014'ü kazanmıştır. Çarpıcı tasarımının yanı sıra, SAMBA, sofistike işitme teknolojisiyle de etkiliyor.

**Kablosuz bağlantı özelliği, Siemens miniTEKTM ile kullanılabilir. Sivantos, SAMBA ile kullanımdan veya kullanımla ilgili güvenlik standartlarına ve yasal standartlara uyumdan sorumlu değildir

Devamını oku

BCI (İç Parça)

Kemik İletimli İmplant - çığır açan teknoloji

  • 1.5 Tesla’ya kadar MR Koşullu
  • Deri bütünlüğü korunur - tahriş olmaz
  • Doğrudan uyarım ile en iyi ses iletimi
  • Çok düşük komplikasyon oranı

Bonebridge, ses dalgalarını kafatası aracılığıyla doğrudan iç kulağa ileterek doğal ses olarak algılanmalarını sağlayan yeni bir kemik iletimli implanttır. İmplantın deriyi delen herhangi bir parçası yoktur ve deri altında tamamen görünmezdir. Diğer kemik iletimli sistemlerin aksine, deride tahriş riski bu sayede en aza indirilir ve kemiğin doğrudan uyarımıyla ses iletimi en etkili şekilde sağlanır.Devamını oku

BONEBRIDGE nasıl çalışır?

Çığır açan bir teknoloji

Büyük Uyanış


BONEBRIDGE'in Sunduğu Avantajlar

Akıllı teknoloji

İmplantın doğrudan uyarım teknolojisi ve gelişmiş sinyal işlemleme özelliği, kullanıcılarımız için mükemmel odyolojik sonuçlar sunmaktadır.

Kulağı engelleyen herhangi bir parçası yoktur. Bu nedenle BONEBRIDGE kulak yolu patolojileri olan kişiler için uygun bir çözümdür.

Her zaman en son teknolojiden yararlanın

MED-EL koklear implantları ve SOUNDBRIDGE orta kulak implantı gibi, Bonebridge de ilk implantasyondan yıllar sonra bile harici ses işlemcisinin kolayca daha yeni nesil bir cihaza yükseltilebilmesine imkân tanır. Gereken tek şey bir odyoloğun ayar yapmasıdır.

Deri Dostu Yenilik

BONEBRIDGE, tamamen derinin altına implante edilmesi sayesinde derinin bütünlüğünü koruyan ilk aktif kemik iletimli implant sistemidir. Bu da, enfeksiyon gibi deri komplikasyonları riskini büyük ölçüde azaltır. MED-EL koklear implantları ve orta kulak implantlarında zaten kendini kanıtlamış olan ve cilt bütünlüğünü koruyan teknoloji şimdi kemik iletimli stimülasyonda başarılı bir şekilde kullanılmaktadır..

Aktif bir yaşam tarzının tadını çıkarın

MED-EL Spor Bandı ile, ses işlemcisi yerinden oynayacak ya da kazara düşecek diye endişelenmenize gerek kalmaz.

Devamını Oku
1 First European multicenter results with a new transcutaneous bone conduction hearing implant system: short-term safety and efficacy. Sprinzl G, Lenarz T, Ernst A, Hagen R, Wolf-Magele A, Mojallal H, Todt I, Mlynski R, Wolframm MD. Otol Neurotol. 2013; 34(6):1076-83 2 The Bonebridge semi-implantable bone conduction hearing device: experience in an Asian patient. Tsang WS, Yu JK, Bhatia KS, Wong TK, Tong MC. J Laryngol Otol. 2013; 29:1-8

Sonraki aşamaya geçin

BONEBRDIGE ile ilgili daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin: 444 47 74 office@meders.com.tr