EAS Nedir?

Bazı sesleri duymak diğerlerine göre daha mı kolay? Erkek seslerini rahatça duyup kadın seslerini duymakta zorlanıyor musunuz? İşitme cihazlarınızın yeterli gelmediğini mi düşünmeye başladınız?

Bunlar yabancı gelmiyorsa yüksek frekanslı sesleri duyamıyor olabilirsiniz. Yüksek frekanslı sesleri duyamıyorsanız sizde Kısmi İşitme Kaybı adı verilen işitme kaybı olabilir. Kısmi İşitme Kaybı hem çocuklarda hem de yetişkinlerde yaygındır.

EAS iki teknolojinin bileşimidir: yüksek frekanslar için bir koklear implant ve alçak frekanslar için akustik amplifikasyon. İkisi birlikte hem çocuklar hem de yetişkinler için işitmeyi tam kapsamıyla sunar.

Yüksek Frekansları Yeniden İşitin

İşitme Potansiyelinizi Geri Kazanın

EAS, sesin hem alçak hem de yüksek frekanslarında işitme duyunuzu geri kazanmanıza yardım edebilir. Bu, işitmenizin EAS ile nasıl iyileşebileceğini gösteren bir odyogram örneğidir.

Kırmızı çizgi, akustik amplifikasyonun alçak frekanslarda işitme kalıntınızı nasıl iyileştirebileceğini; mavi çizgiyse elektriksel uyarımın sağladığı yüksek frekanslı işitmedeki önemli iyileşmeleri göstermektedir.

Birlikte bu teknolojiler bir araya gelerek konuşmanın tüm seslerini duymanıza yardım ediyor.

EAS ile Daha İyi Duyun

İşitme cihazlarından EAS'a geçişin kanıtlanmış yararları vardır. Beş bağımsız çalışma, işitme cihazlarından EAS'a geçtikten sonra Kısmı İşitme Kaybı olan çocuklar ve yetkişkinlerin işitme duyusunda önemli düzeyde iyileşmenin lduğunu göstermiştir.

Grafik, postoperatif tek heceli konuşma puan testlerinin sonuçlarını göstermektedir. EAS kullanıcıları, preoperatif işitme cihazı kullanımlarıyla karşılaştırıldığında, konuşmayı anlamada ve ses kalitesinde ortalama yüzde 0 daha yüksek puan elde etmektedirler.

SONNET EAS

Kulak Arkası Ses İşlemcisi

SONNET EAS, kombine Elektrik Akustik Uyarımın öncüsü olan MED-EL'in 3. nesil Elektrikli Akustik Uyarım (EAS) Ses İşlemcisidir. SONNET EAS'de, ses işlemcisi akustik ünite ve kişiye özel kulak kalıbıyla birleşiktir. Böylece düşük frekanslarda istenen akustik uyarımı, yüksek frekanslarda da elektriksel uyarımı sağlar. SONNET EAS, alçak frekanslarda 6 kanalda 48 dB akustik amplifikasyon ile kısmı işitme kaybı olan adaylar için ideal bir çözümdür.

Çift mikrofon teknolojisiyle SONNET EAS, nereye giderseniz gidin ellerinizin serbest kaldığı ve çabasız işitme sağlayan Otomatik Ses Yönetimi 2.0 özelliğine sahiptir. Suya dayanıklı ve hafif SONNET EAS, tüm gün rahat ve güvenli bir kullanım sağlariçin.


SYNCHRONY ST Koklear İmplant

3.0 Tesla'da MR Güvenliği—Mıknatıs Çıkartmadan

SYNCHRONY ST implant* ile; sıra dışı işitme performansı, olağanüstü güvenilirlik ve eşsiz MR emniyeti sunan tek implantı seçtiğinizi bilerek içiniz rahat olacak.

MED-EL'in eşsiz elektrot tasarımı hakkında daha fazla Video

Eşsiz MR Güvenliği

Kendi kendine hizalanan implant mıknatısı, MR esnasında eşsiz rahatlık, güvenlik ve gönül rahatlığı sağlar.

Kanıtlanmış Stabilite

SYNCHRONY ST İmplant olağanüstü stabilite sağlamak icin, ekstra fiksasyon olanağı sunan bir basamağa sahiptir.

Esnek Elektrotlar

MED-EL, tüm adaylar için optimum çözümün seçilebilmesini garanti etmek için, yumuşak ve esnek elektrotlardan oluşan en geniş seçim yelpazesini sunmaktadır.


SYNCHRONY ST İmplant Özellikleri

Eşsiz MR Güvenliği

Hayatın ne getirebileceğini asla bilemezsiniz. İşte bu yüzden SYNCHRONY ST implant, bir koklear implantta olabilecek en yüksek MR emniyetine sahip son derece güvenli bir implant mıknatısı içerir.

Diğer koklear implantlardan farklı olarak SYNCHRONY ST ile yüksek çözünürlüklü bir 3.0 Tesla MR taraması için, mıknatısı cerrahi olarak çıkarma ihtiyacı yoktur. İmplant mıknatısı serbestçe dönebilir ve yuvası içinde kendi kendini hizalayabilir, böylece MR'ın manyetik alanından etkilenmez.

Bu aynı zamanda MR esnasında daha fazla rahatlık ve güvenlik için implant üzerinde bir çekme olmadığı anlamına da gelir.


Kanıtlanmış Stabilite

SYNCHRONY ST İmplant olağanüstü stabilite sağlamak icin, ekstra fiksasyon olanağı sunan bir basamağa sahiptir.


Her Koklea için Doğru Seçim

Koklear implantın elektrodu, kokleanın içine yavaşça yerleştirilen kısmıdır. Elektrotlarımız, hassas koklear yapıları ve işitme duyunuzu korumak için en yumuşak ve esnek elektrot dizilerine sahiptir.

Neredeyse sonsuz sayıda koklear anatomi çeşidi vardır, bu yüzden elektrodun sizin ihtiyaçlarınıza da uygun yapılmış olması önemlidir. Biz, her koklea için optimum çözümün seçilebilmesini garanti etmek için en geniş elektrot seçim yelpazesini sunmaktayız.