Yapıların Korunması Tüm Hastalar için Faydalı

Geleceğiniz şu anki sağlığınız kadar önemlidir. Bu felsefe, MED-EL'i implantasyon sırasında kokleanın hassas yapısının korunması amacıyla en yumuşak ve en esnek elektrot dizilerini tasarlamaya teşvik etmiştir. Koklear yapıların mümkün olduğunca hasar görmemesi Yapıların Korunması olarak adlandırılmaktadır.

Yapıların Korunması, tüm koklear implant kullanıcılarına fayda sağlar. Bu, hayatları boyunca birden fazla implantasyon uygulanabilecek çocuklar için özellikle önemlidir. Nöral yapıların korunup zarar görmediği bir kokleada; ileride yeni bir cihazın ya da biyolojik veya ilaçlarla yeni müdahalelerin başarılı olma olasılığı daha yüksektir.

MED-EL, kokleadaki hassas yapılar için maksimum koruma sağlayan yumuşak ve esnek elektrot dizilerinde liderdir.

Hiçbir koklea birbirine benzemez. Bu nedenle, MED-EL, tamamı atravmatik şekilde takılmak üzere tasarlanmış, farklı özellikler ve uzunluklarda çeşitli elektrot dizileri yaratmıştır. MED-EL'in eşsiz tasarım felsefesi; cerrahın, işitme kalıntısını ve kokleanın sağlam yapısını korumak üzere doğru uzunluktaki ve tasarımdaki elektrotu kullanabilmesini sağlar.

MED-EL elektrotunun koklea içine nasıl nazik bir şekilde takıldığını izleyin Videoyu izleyin


Kokleanın Tamamını Kapsamanın Önemi

Kokleanın Tamamını Kapsama (CCC), maksimum sayıda sinir lifini uyarmak amacıyla kokleayı bazal kısımdan apikal bölgeye kadar uyarmak anlamına gelmektedir. Tüm frekans aralığının uyarılması, implant kullanıcısına konuşmaları anlaması ve ses kalitesi bakımından olası en iyi sonuçları sağlar.


MED-EL'den Dünyanın En Yumuşak ve En Esnek Elektrotları

FLEX-Tip Teknolojisi

Benzersiz FLEX-Tip Teknolojisi, ucunda tek bir kontağa sahiptir. Son derece esnek dalga şekilli telleri ve daha çok mekanik esneklik için konik bir ucu vardır.

Dalga Şekilli Teller

Son derece esnek, dalga şekilli platin-iridyum teller katılığı önemli ölçüde azaltır

Optimum Kontakt Sayısı

İdeal sayıda ve mesafedeki kontaktlar, kanalların birbiriyle etkileşime girmesini azaltır ve ayrıca daha fazla mekanik esneklik sağlar.