Dünyanın tek MR Garantisi:

MED-EL işitme implantları ile en yüksek MR güvenliği

MED-EL koklear implant, orta kulak ya da kemik iletimli implantlarda endişesiz, iç rahatlığıyla MR (manyetik rezonans görüntüleme) şimdi hayat boyu garantili! Ek ameliyat, rahatsızlık ya da işitmeden geçirilen bir süre olmadan MR’a hızlıca erişim artık garantili şekilde de mümkün.

MED-EL implant mıknatıslarının inovatif tasarımı, MR taramaları için tamamen güvenlidir. Bugünden itibaren, işitme çözümlerinde küresel inovasyon lideri, bu güvenliği henüz eşi olmayan bir MR garantisiyle taçlandırıyor. MED-EL bu garantiyle, 1994 yılından bu yana üretilen tüm koklear implantlara, tüm kemik iletimli implantlara ve mevcut orta kulak implantı nesline MR taraması esnasında gelebilecek hasarın sorumluluğunu kabul eden tek üretici haline geliyor. Bu nedenle MED-EL implant kullanıcıları, herhangi bir zamanda, mıknatıslarının cerrahi olarak çıkarılmasına* gerek kalmadan ve ağrısız bir şekilde MR’a girebilmenin yanısıra, bunu güvenle ve endişelenmeden de yapabilirler.

Dört kişiden üçü önümüzdeki on yıl içinde MR taramasına ihtiyaç duyacaktır**. İster rutin, ister acil gereken bir tarama olsun; çok ileri derecede işitme kaybı olan kişiler, implantlarının içindeki mıknatıs yeterince güvenli değilse MR makinesinin içine girdiğinde çeşitli zorluklar yaşayabilir. Bu da, mıknatısın önceden cerrahi olarak çıkarılmasını gerektirir. İşitme algısından geçici olarak feragat edilir ve implantta uzun vadeli hasar meydana gelebilir. İmplant kullanıcısı ameliyatı reddederse, tarama esnasında şiddetli ağrı çekebileceği gibi, mıknatısın yerinden oynaması riski ile karşı karşıya kalır.

MED-EL ile en yüksek MR güvenliği

Bu riski tüm implantlar taşımaz. MED-EL, implante edilebilir işitme çözümlerinin lider üreticisi olarak, yirmi yılı aşkın süredir yalnızca olağanüstü MR güvenliği sunan implantlar üretmeye özen göstermiştir. MED-EL’in, bu gereksinimi vurgulamak için sunduğu benzersiz MR Garantisi, MR esnasında cihazda sıfır hasar anlamına gelir. Bu da MED-EL’i, kullanıcılarına kapsamlı bir ömür boyu MR garantisi verebilen tek üretici kılmaktadır.

MED-EL Ürün Yönetimi Kurumsal Direktörü Alexander Hofer, "MR Garantisi, taramalar sırasında daha fazla güvenlik, rahatlık ve gönül rahatlığı sağlayacak" diyor. “Kullanıcılarımıza bir ömür boyu bakıyoruz ve modern tıbbın sunduğu her şeyden yararlanma fırsatına sahip olmaları gerektiğini düşünüyoruz. Bu, özellikle kanser, tümörler, multipl skleroz veya Parkinson hastalığı gibi ciddi hastalıkları teşhis ederken önemlidir,” diye vurguluyor Alexander Hofer.

MR’a hemen girebilmek, kaza gibi acil durumlarda da hayati önemde olabilir. Başka bir fayda: Çok ileri derecede işitme kaybı olan kişiler, yalnızca MR esnasında duyamazlar, fakat işlemden sonra dış parçalarını kullanabilecekleri için duymaya devam ederler.

Yenilikçi teknoloji, komplikasyonları ortadan kaldırır

MED-EL'in güvenli ve güvenilir teknolojisi, manyetik rezonans görüntüleme sırasında mıknatısların hasar görmemesini ve ağrıya neden olmamasını sağlar. MR incelemesinden önce yalnızca ses işlemcisi gibi dış parçalar çıkarılır.

“MED-EL son derece yenilikçi olan patentli koklear implant sistemini, son teknoloji implant mıknatıslarıyla ve bunların implant içine yeni bir şekilde sabitlenmesiyle geliştirdi. Bu sayede, örneğin MR esnasında hasta için çok acı verici olabilecek olan mıknatısın yerinden oynaması olasılığı da ortadan kalkar” şeklinde açıklıyor MED-EL İmplant Geliştirme Birimi Yöneticisi Martin Zimmerling. “SYNCHRONY koklear implantlarda mıknatıs serbestçe dönebilir ve MR taramasındaki manyetik alana göre hizalanabilir. Yenilenmiş implant tasarımı sayesinde, MR esnasında maruz kalınan kuvvet hissi ve bundan kaynaklanan ağrı güvenilir bir şekilde önlenir," diyor Martin Zimmerling. "MR makineleriyle yalnızca en yeni nesil koklear implantlarımızın uyumlu olmasıyla değil, aynı zamanda 1994 yılından beri üretilen tüm koklear implantlarımızın, tüm MED-EL kemik iletimli implantların ve en yeni orta kulak implantlarının da uyumlu olmasıyla gurur duyuyoruz."

Manyetik rezonans görüntülemenin artan önemi, çok ileri derecede işitme kaybı olan insanlara bu hassas ve yüksek çözünürlüklü görüntüleme sürecine erişim sağlamanın ne kadar önemli olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. MED-EL bu sorumluluğu üstlenerek MR Garantisi ile tüm kullanıcılar için ekstra güvenlik ve rahatlık sağlar.


* İmplantın yakın çevresini daha net görüntüleme için mıknatısların çıkarılması tavsiye edilebilir.

** Kaynak: OECD. Magnetic resonance imaging exams 2016–2019

20 Yıllık İmplant Uyumluluğu

Son 20 yılın tüm MED-EL koklear implantlarıyla tam uyumlu olan SONNET, mevcut tüm kullanıcılarımızın en yeni MED-EL teknolojisinden yararlanabilmesine olanak vermektedir.