RONDO®

Dünyanın İlk Tek Parça Kİ İşlemcisi

Derli Toplu ve Tam Entegre Tasarım

Aktarıcı, kontrol ünitesi ve pil yuvasının hepsini bir araya getirdiğinizi bir düşünün. Parça sayısı azalır, kablo ihtiyacı ortadan kalkar ve kulağınızın arkasında hiçbir şey taşımamanın özgürlüğünü yaşarsınız.

Sadece Takın ve Hayata Devam Edin!

Sabah kalkınca seslerle dolu bir dünyaya dahil olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tek parçadan ibaret RONDO’yu takarken ayrıntılarla vakit kaybetmezsiniz. FineTuner uzaktan kumanda ile istediğiniz an, istediğiniz yerde ayar değişikliği yapabilirsiniz.

Dünya Seslerle Döner

Sesler sizi dünyaya ve insanlara bağlar. MED-EL'e özgü teknolojiler ve kanıtlanmış performans sayesinde her sesi duyun

Kulağın Arkasında Rahatlık

İşitme kaybınız varsa, muhtemelen yıllardır kulak arkası (BTE) işitme cihazı ya da ses işlemcisi kullandınız. Artık ilk defa RONDO ile, kulağınızda yer kaplamayan bir işlemcinin özgürlüğünü yaşamanızın zamanı geldi.

Kulağınızı Özgür Bırakın!

RONDO, gözlükleriniz, güneş gözlükleriniz veya favori aksesuarınız için yer açıyor.

Gizlemesi Kolay

RONDO kolaylıkla uzun saç altında gizlenebilir. Hiçbir kulak kancası veya ayrı bir aktarıcısı olmayan entegre tasarımı, RONDO'nun görünürlüğünü azaltır.

Saçlarınızın Arasına Karışıp Gider

Saç renklerine uyum sağlayan dört renk opsiyonuyla RONDO, saçınızın doğal bir parçası gibi durur.

Dalgalar Yaratın

Su Aksesuarı Waterwear

Kablosuz koklear implant işlemciniz RONDO ile suda da duymaya devam edin. WaterWear kılıflarından her birini 3 defa takarak tuzlu, tatlı ve klorlu sudada da işlemcinizi kullanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 444 47 74


Otomatik Ses Yönetimi

Otomatik Ses Yönetimi (ASM), kullanıcıların ortama veya arka plan gürültüsüne bakmaksızın en iyi şekilde duymalarına olanak tanır. ASM'de, arka plan gürültüsü varken konuşmaları rahat duyabilmek için İki Aşamalı Otomatik Kazanç Kontrolü (AGC) ve Otomatik Ses Şiddeti Kontrolü bulunmaktadır. Otomatik Ses Şiddeti Kontrolü; yumuşak seslerin net, yüksek seslerin ise rahatsız olmadan duyulmasını sağlar.

Bağlanın

Dâhili kablosuz bağlantı ve doğrudan ses girişi seçenekleriyle RONDO, neredeyse her harici ses kaynağına bağlanabilir. Entegre telecoil, çok çeşitli audio-streaming sistemlerine kablosuz bağlanmanıza olanak tanır. Mini Pil Yuvası, standart 3 pinli FM cihazlara bağlantı sağlar. 3,5 mm aksesuar kablosu, kulaklık jaklı herhangi bir cihazdan doğrudan ses girişini mümkün kılar.

Daha çok özgürlüğün
tadını çıkarın!

MED-EL Spor Bandı ile, Amadé Ses İşlemcisi ya da RONDO yerinden oynayacak ya da kazara düşecek diye endişelenmenize gerek kalmaz. Fırsat hakkında daha fazla bilgi

Kullanıcı Hikayeleri

Don, RONDO Kullanıcısı

"İşitme kaybım iyice artınca, senfoni için aldığım abonman biletlerini geri vermiştim. Şimdi RONDO sayesinde müzikten yeniden zevk alabiliyorum. En iyi tarafıysa saçıma çok iyi uyum sağlaması; konsere gittiğimde kimse böyle bir şey taktığımı fark etmiyor!"

Video

Kathy, RONDO Kullanıcısı

“RONDO'mun takıldığı gün, uzakta yaşayan ailemi aradım. Onlarla telefonda anlaşılır şekilde sohbet etmeyeli çok uzun zaman olmuştu. Seslerini o kadar net duyunca, doğru seçim yaptığımı hemen anladım."

Video

Daha fazlasını öğrenmek için bu videoları izleyin

RONDO Lansmanı

Koklear İmplant Nasıl Çalışır?

Don - Kİ Kullanıcısı

Kathy - Kİ Kullanıcısı

RONDO Kullanım


Antrasit

Krem

Siyah

Gri


FineTuner Uzaktan Kumanda

FineTuner Kumanda, tek bir düğme dokunuşuyla ayarları kolayca ayarlayabilmenizi ve program seçebilmenizi sağlar. Cebinize kolaylıkla sığar, büyük düğmeleriyle kullanımı kolayladır. Kullanıcıya, kesintisiz bir işitme için işlemciyi başından almadan ayar değişikliği yapma olanağı verir. Tek bir FineTuner, bilateral kullanıcılar için her iki işlemciyi kontrol etmek için kullanılabilir, bu yüzden özellikle kullanışlıdır.

Teknik Veriler

Uyumlu Donanım/Yazılım

SYNCHRONY ST, CONCERTO, SONATA, PULSAR, C40+, C40 implantlar

FineTuner Uzaktan Kumanda

Taşıma Seçenekleri

Mini Pil Yuvası

Ses Kodlama Stratejileri

SYNCHRONY Koklear İmplant Sistemi, diğer ileri kodlama stratejilerinin yanı sıra son nesil FineHearing Teknolojisini desteklemektedir.

Gelecek Uyumluluğu

Gelecekteki ses kodlama stratejileri ile uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır

Bağlanabilirlik

İşitmeye yardımcı cihazlarınıza telecoil yoluyla ya da Mini Pil Yuvası'nın bağlantı kablosuyla doğrudan bağlanabilirsiniz.

Renkler

Antrasit, Gri, Krem ve Siyah

Ağırlık

18,5 gr* (standart mıknatıs ve pilli ağırlığı)

Pil Ömrü

3 yüksek enerjili çinko-hava pil ile (tip 675) 5 güne kadar kullanım

Mıknatıs Gücü

Zayıf, standart, güçlü ya da çok güçlü mıknatıs seçenekleri mevcut