Vibrant Soundbridge

Orta kulak implantlarında yeni standart

Benzersiz bir orta kulak implant sistemi olan SOUNDBRIDGE, geleneksel işitme cihazlarından yeterli verim alamayan veya bunları tıbbi nedenlerden dolayı kullanamayan kişilere işitme dünyasının kapılarını açtı. Orta kulak ameliyatı sonrası veya kronik kulak kanalı iltihabı (örn. dış kulak iltihabı) nedeniyle işitme cihazı takılamadığında, kalıcı işitme kaybı sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. SOUNDBRIDGE, iletim tipi veya mikst tip işitme kaybının yanı sıra hafiften ileri dereceye sensörinöral işitme kaybı için etkili bir çözüm olabilir.

Yalnızca kulak kanalına giren sesleri yükseltebilen işitme cihazının aksine, SOUNDBRIDGE ortamdan gelen sinyalleri mekanik titreşimlere dönüştürür. Bu mekanik enerji doğrudan orta kulak yapılarını stimüle eder ve çok tiz tonların bile mükemmel şekilde algılanmasını sağlar


SOUNDBRIDGE nasıl çalışır:

 • Sesler, ses işlemcisinin mikrofonuyla alınır.
 • Ses işlemcisi sesi elektrik sinyallerine dönüştürür.
 • Bu sinyaller ciltten geçerek implante edilen parçaya iletilir.
 • İmplant sinyalleri FMT'ye (Titreşim Yayan Aktarıcı) iletilir.
 • FMT, sinyali bir orta kulak yapısını (örneğin orta kulak kemikçiğini) uyarıp titreşmesine neden olan mekanik titreşimlere dönüştürür.
 • Bu titreşimler daha sonra sesi iç kulağa iletirler; oradan da beyine aktarılıp ses olarak algılanır.
SOUNDBRIDGE'in nasıl çalıştığını açıklayan videoyu izleyin

Çocuklar için BONEBRIDGE

Küçük kullanıcılar için rahat ve karmaşık olmayan bir işitme çözümü

Devamını Oku

SOUNDBRIDGE İmplant Sistemi

SOUNDBRIDGE implant sistemi harici kullanılan bir ses işlemcisi olan SAMBA ve cerrahi olarak implante edilen FMT'li VORP 503'den oluşur. SOUNDBRIDGE'in özel tasarımı sayesinde, konuşma ve doğal seslerde doğal bir ses kalitesi elde edilirken çeşitli işitme kaybı türleri ve dereceleri esnek şekilde yönetilebilir.

SAMBA

Ses işlemcisi - tasarım teknolojiyle buluşuyor

 • Kablosuz bağlantı**
 • Kişiye özel, ödüllü tasarım
 • Akıllı, kendi kendine öğrenen işitme sistemi
 • Yüksek kullanım rahatlığı

SAMBA, BONEBRIDGE ses işlemcilerinin en yeni neslidir. SAMBA isminden de anlaşıldığı gibidir: renkli ve çok yönlüdür ve yaşamınıza ses ve eğlence katar. Değiştirilebilen kapaklarıyla SAMBA ses işlemcisini saçınızla kamufle etmek veya kişisel tarzınızı ortaya çıkarmak sizin tercihinizdir. SAMBA, yenilikçi tasarımı ile ünlü Red Dot Tasarım Ödülü 2014'ü kazanmıştır. Çarpıcı tasarımının yanı sıra, SAMBA, sofistike işitme teknolojisiyle de etkiliyor.

**Kablosuz bağlantı özelliği, Siemens miniTEKTM ile kullanılabilir. Sivantos, SAMBA ile kullanımdan veya kullanımla ilgili güvenlik standartlarına ve yasal standartlara uyumdan sorumlu değildir

Devamını oku

VORP 503 ve FMT

İmplant - orta kulak implantlarında yeni standart

 • 1.5 Tesla’ya kadar MR Koşullu
 • Doğrudan uyarım ile en iyi ses iletimi
 • Yüksek frekans aralığında bile mükemmel ses algısı
 • Tek noktadan takılan tek orta kulak implantı

İmplante edilebilen SOUNDBRIDGE, Titreşimli Osiküler Protez (VORP 503) ve Titreşim Yayan Aktarıcı'dan (FMT) oluşur. Ses işlemcisi tarafından gönderilen sinyal VORP 503 tarafından işlemlenir ve FMT de mekanik titreşimlere dönüştürerek orta kulak yapılarına iletir.Devamını oku
*Siemens miniTek'de kablosuz bağlantı özelliği mevcuttur. Sivantos, SAMBA ile kullanımdan veya kullanımla ilgili güvenlik standartlarına ve yasal standartlara uyumdan sorumlu değildir.

SOUNDBRIDGE'in Sunduğu Avantajlar

Uygulamalarla kanıtlanmış bir yenilik

SOUNDBRIDGE, 1996'da ilk implantasyonundan bu yana insanlar için yeniden işitme imkanı yaratmıştır. Tüm dünyada SOUNDBRIDGE'ten yararlanan binlerce kullanıcı vardır. Tek noktadan takılabilen tek orta kulak implantı olmasının yanı sıra, kafatası gelişiminden etkilenmediği için 5 yaş ve üzeri çocuklar için de uygundur.

İşitme cihazlarına alternatif

SOUNDBRIDGE, geleneksel işitme cihazlarını tıbbi nedenlerden dolayı kullanamayan veya bunlardan yeterince fayda göremeyen kişiler için tasarlanmış bir işitme çözümüdür. Ayrıca kulak kanalı açık kaldığından özellikle kulak kanalında iltihap sorunu olan kişiler için oldukça cazip bir çözümdür.

Her zaman en son teknolojiden yararlanın

Ses işlemcisinin her nesli içteki implant ile uyumludur. Böylece, implantı taktırdıktan yıllar sonra bile en son model işlemciye geçmeniz sizin için çok kolay olacaktır. Böylece her zaman en son ses işlemcisi teknolojisinden yararlanabilirsiniz. Gereken tek şey bir odyoloğunuzun yeni işlemciye ayar yapmasıdır.

Aktif bir yaşam tarzının tadını çıkarın

MED-EL Spor Bandı ile, ses işlemcisi yerinden oynayacak ya da kazara düşecek diye endişelenmenize gerek kalmaz.

Devamını Oku
1 First European multicenter results with a new transcutaneous bone conduction hearing implant system: short-term safety and efficacy. Sprinzl G, Lenarz T, Ernst A, Hagen R, Wolf-Magele A, Mojallal H, Todt I, Mlynski R, Wolframm MD. Otol Neurotol. 2013; 34(6):1076-83 2 The Bonebridge semi-implantable bone conduction hearing device: experience in an Asian patient. Tsang WS, Yu JK, Bhatia KS, Wong TK, Tong MC. J Laryngol Otol. 2013; 29:1-8

Sonraki aşamaya geçin

BONEBRIDGE implantı edinmeyle ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, buraya tıklayın: BONEBRIDGE için izlenecek adımlar Ayrıntılı bilgi almak isterseniz veya bölgenizdeki BONEBRIDGE merkezine yönlendirilmek isterseniz, lütfen bizimle irtibata geçin.