Randevu

DryCaddy, "moleküler elek" adı verilen bir teknikle çalışan en güçlü, agresif ve etkili nem alıcı tablettir. Hassas işitme cihazlarının bakımı için yaygın olarak kullanılan silika jel tabletlere göre her bakımdan daha iyi performans gösterir.

İçerdiği madde güvenlidir ve sağlığa zararlı herhangi bir kimyasal içermez.

DryCaddy tablet iki ayda bir değiştirilerek kurutma işlevini etkili biçimde yerine getirebilir.

Dry & Store Elektrikli Kurutma Cihazı ile DryCaddy arasındaki fark nedir?

Dry & Store gibi aktif bir kurutma cihazı şüphesiz işitme cihazlarının bakımı için en iyi yoldur. Ancak DryCaddy de onun yokluğunda en iyi seçenektir.

Dry & Store elektronik altyapısıyla ılık havayı sirküle eder ve içindeki kurutma tableti de nemi yakalayarak içine hapseder.

DryCaddy tableti koyduğunuz kutuda ise bir ılık hava akımı olmaz, ancak tablette moleküler elek prensibiyle çalışan çok etkili ve agresif bir nem alıcı madde vardır. Bu madde önce nemi kendine çeker, sonra da kutuplanabilir su molekülleriyle güçlü elektrostatik bağlar kurarak bunları hapseder. Moleküler elek nemi bir kere yakalayınca, bırakmaz.

En iyi sonucu alabilmek için işitme cihazınızı ya da koklear implant ses işlemcinizi her gece ya da kullanmadığınız zamanlarda DryCaddy tablet ile kutusuna koyun. DryCaddy'yi plaja ya da havuz kenarına da götürebilirsiniz. Elektrik gerektirmez, ve su geçirmez kutusu işitme cihazınızı içindeyken korur.

Cihazınızı çetin şartlar altında (çok sıcak ya da aşırı nemli iklimler, aktif yaşam tarzı, terleme, vb.) kullanıyorsanız elbette Dry & Store Global II veya Zephyr gibi aktif bir kurutma sistemi nemden tam koruma ve en yüksek performans için daha çok işinize yarayacaktır.

DryCaddy Kurutma Tableti Yeniden Kullanılabilir mi?

DryCaddy’yi en güçlü kurutma tableti yapan özelliği, yeniden kullanımını zor ve elverişsiz hale getirmektedir. Tabletin içindeki kurutucu maddelerin nem bağlama gücü çok yüksek olduğundan dolayı, bu nemin geri salınması için çok yüksek derece ısı uygulamak gereklidir. Bu da DryCaddy’nin plastik muhafazasının erimesine yol açacaktır.

Silika jel kurutucuların yeniden kullanılabilme sayılarının da sınırlı olduğunu unutmamakta fayda vardır. Birkaç defa kullanıldıktan sonra, silika jelin yapısı artık nemi çekemeyecek veya tutamayacak hale gelir. Ayrıca ısıtma esnasında belli bir ısınn üzerine çıkılırsa silika jel geri dönüşü olmayan biçimde hasar görebilir.

Sonuç olarak tabletleri yeniden kullanıma hazırlama işlemi her iki tür tablet için de güvenilir değildir. En iyi sonuç için DryCaddy tabletinizi iki ayda bir değiştirin. Daha da önemlisi DryCaddy kutusunun kapağını hep kapalı tutun; kapağı yalnızca cihazınızı için koyarken ve oradan alırken açın. Bu, kutu dışındaki ortam neminin kutunun içine girmesini ve tabletinizin ömrünün kısalmasını mümkün mertebe engellemek içindir.