BHM GÖZLÜK TİPİ İŞİTME CİHAZLARI

BHM Gözlük tipi cihazları ile iletim tipi işitme kaybınıza çözüm bulun

 

 

 

AN EVO1


İŞİTME – Hayat kalitesinin vazgeçilmez parçası

Daha iyi görün, daha iyi anlayın.

AN-Evo 1 kemik iletimli gözlük tipi işitme cihazı, seçtiğiniz çerçevelerin içine saklanmış en yüksek konfor ve mükemmel ses kalitesi ile her ihtiyacınızı karşılar. Dünyanın ilk dijital gözlük tipi işitme cihazı AN-Evo 1 iletim tipi ve mikst tip kayıplarda işitme desteğini şık ve etkili biçimde sağlar.

Yılların tecrübesi , yoğun araştırma ve geliştirme çalışmaları, dünyaca tanınmış odyologlar ve kullanıcılarla yapılan işbirliği “işitme gözlükleri”nin başarısını yaratmıştır.

Her kelimeyi anlayan gözlükler

İyi tasarlanmış AN-Evo 1 kemik iletimli gözlük tipi işitme cihazları, hoş görünüşleri ile mükemmel görüş ve düzgün işitme sağlar. Çerçevesi, son teknolojiyi kullanarak çalışan yüksek performanslı ve kusursuz işitme cihazını içinde saklar. Geleneksel hava iletimli işitme cihazlarının aksine küçük receiver sesi mastoid kemiğine (kulak arkasındaki temporal kemik) doğrudan deri teması ile iletir. Buradan taşınan ses sinirsel uyarıya döneceği iç kulağa kafatası vasıtasıyla iletilir.

Size göz-kulak olur!

Günlük hayatınıza dertsiz ve sakince devam edin: iyi duymanız için hiç bir limitiniz yok. AN-Evo 1 mümkün olan en büyük pil ile çalışarak size uzun süre güvenilir işitme sağlar. Şık ve kullanımı kolay kemik iletimli gözlük tipi işitme cihazları evde, işte ya da gezilerinizde elzem ve güvenilir bir partnerdir.

Daha iyi işitme ve görüş sağlamanın yanı sıra geniş yelpazedeki sportif, şık, son moda ve nikel içermeyen çerçeveli gözlük tipi işitme cihazları kişisel tarzınıza uyum sağlar.

Farklı model ve renklerde gözlük sapları ve çerçeveleri


 

Contact Star EVO 1

Çünkü biz sizi anlıyoruz!

Sıradan gözlük tipi işitme cihazları tüm sesleri aynı oranda yükselir. Böyle cihazlarla kafelerde, restoranlarda arka plan gürültüsü içinde oturup sohbet etmeye çalışmanın ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Programlanabilir, dijital ve kemik iletimli gözlük tipi işitme cihazı olan contact star evo1 ise en güçlü ses sinyallerini bile gürültü olarak ayırt edebilir. Hassas dinamik sinyal işlemleme özelliği sayesinde gürültüyü değil gerçekten duymak istediklerinizi duymanızı sağlar!

Dijital geniş bant ses kalitesi ile net işitme

Havayolu iletimiyle çalışan alışılmış işitme cihazlarının aksine contact star evo1, sesleri geniş bant vibrasyon alıcısında üreterek deriye doğrudan temasla mastoid kemiğe iletir. Buradan sinyaller kemik yoluyla iç kulağa ulaşır, iç kulakta da işitme sinirinin anlayabileceği sinirsel darbelere dönüştürülür. Bu yenilikçi teknoloji sayesinde contact star evo1, çoğu kişi için cerrahi işleme harika bir alternatiftir!

Duymanın en şık yolu!

İşitme cihazı gözlük yapılırken içine yerleştiriliyor, bu sayede hem göze çarpmıyor hem de son teknoloji işitmeyi en zarif biçimde kullanma imkanı sağlıyor. Farklı çerçeve ve gözlük sapı modelleri ile kadın-erkek herkese, her zevke hitap edebiliyor.

Daha fazla bilgi için size en yakın Meders’e uğrayın!


 

PAN

pan - sizin kadar özel

Gözlüklerinizle daha iyi duyabileceğiniz aklınıza gelir miydi? Hava yolu iletimiyle çalışan pan, küçük bir hoparlör vasıtasıyla sesi kulağa ileten kaliteli bir sistemdir ve herhangi bir gözlüğe kolaylıkla takılabilir. BHM-Tech‘in uzmanları işitme cihazı olduğu anlaşılmayan bu yenilikçi ürünü geliştirerek işitme alanında yeni bir standarda imza attılar.

Günümüzde gözlükler artık sadece görmeyi kolaylaştırmanın dışında bir aksesuar olarak da kullanılarak kişisel tarzı yansıtıyor. Bu nedenle ilk defa pan‘ın dikkat çekmeden gözlüğe takılabilmesi ve aynı zamanda işitmeye de katkı yapması kullanıcılar için büyük bir artı.

pan - beklentinizin ötesinde,

pan, çevrenin akustik düzeyine otomatik olarak uyum sağlar. Uyarlanabilen yönlülük özelliği sayesinde, gürültülü bir arka planda bile hem fısıltıları duyup hem de çevresel seslerin farkında olabilirsiniz. Aynı durum telefonda da geçerlidir: Çevrenizdeki seslerden haberdar olarak telefonun diğer ucundaki kişinin söylediklerini anlayabilirsiniz. Sesi tüm güzelliğiyle aktaranendüktif sinyal girişi özelliği sayesinde de sinema, konser, tiyatro gibi etkinliklerden yine eskisi gibi zevk alabilirsiniz. pan, çınlama (tinnitus) için de rahatlama sağlayabilir.

Kulakta duyulan bu sinir bozucu sesi geleneksel olarak maskeleyebilir ya da uygulanan tinnitus tedavisini desteklemek amacıyla kullanılabilir. Tek taraflı işitme kaybı ya da ileri derecede işitme kaybı için, etkilenen kulağa ulaşan ses sinyallerinin sağlıklı kulağa aktarılmasını sağlayan CROS sisteminin kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Seslerin kaynağı sinyallerdeki farklılıklar aracılığıyla belirlenebilir, bu sayede sesin ne yönden geldiğini anlamak çok kolaylaşır. pan, odyometristin sizin ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabileceği çok farklı çalışma şekillerine sahiptir. Kişiselleştirilmiş programlar sayesinde bulunduğunuz ortamlarda istediğiniz gibi işitebilirsiniz. Bu dijital işitme sistemi yalnızca görsel olarak değil, kişisel işitme ihtiyacınıza göre de size uyum sağlayabilecek kapasiteye sahiptir.

Avusturya‘da üretilen pan dijital işitme sistemi, şık ve göze çarpmayan tasarımıyla istediğiniz gözlüğe takılabilir. Yaşamın tüm alanlarına aktif olarak katılmanız için artık bir engeliniz yok!


 

PAN

 

Kemik Yolu Taç Tipi İşitme Cihazı

BHM-Contact Mini –çocuklar için ideal, yetişkinlere de uygun işitme!

İşitme kaybı olan çocuklara tek taraflı ya da çift taraflı işitme desteğini doğru zamanda sağlayabilmek için BHM, dünyanın ilk dijital minyatür kemik iletimli işitme sistemini geliştirdi. Dil edinimi işitme olmadan mümkün olamayacağı için, işitme desteğini geç kalmadan sağlamak çok önemlidir. Küçük çocuklarda cerrahi işlemler ya da geleneksel işitme cihazları fazla karmaşık ve yorucu gelerek her zaman istenen sonuçları vermeyebilir. Fakat contact mini sistemi ile dil gelişimi ve genel sosyal becerilerin gelişimi sağlanıp desteklenebilir. Göze çarpmayan ve kullanımı çok basit olan bu cihaz özellikle aural atrezide ve kulak yolu anomalilerinde (mikrotia, anotia) tavsiye edilir.

Çocukların kullanımına uygun kemik iletimli işitme cihazımız elektronik bir parçadan ve minyatür boyutlu bir vibratör alıcısından oluşur. Doğrudan başa temas ederek sesleri kemiğe aktarır. Kemikyoluyla iç kulağa ulaşan sesler burada işitme sinirinin anlayabileceği türden sinirsel darbelere dönüştürülür.

Contact mini, çeşitli desen ve renklerde saç aksesuarları, saç bantları ve taçlarla kullanılabilir. Elbette yetişkinler için de uygundur ve spor şapkalarla, uygun kumaşlarla kaplı taçlarla ve daha bir sürü aksesuarla kullanılabilir.

Contact mini şu durumlarda tavsiye edilir:

 • Deforme dış kulak
 • Aural atrezi
 • Ameliyat yapılamıyorsa
 • Franceschetti Sendromu
 • Otitis media (orta kulak enfeksiyonu)
 • İletim tipi işitme kaybı
 • Ayrıca:
 • Yatalak kişiler için
 • Başka işitme cihazlarının kullanılamadığı diğer tüm durumlar contact mini tanınmış işitme implantı firmalarının ameliyattan önce ya da ameliyatın çözüm olmadığı durumlarda kullanılmasını tercih ettiği alternatif bir tedavi yöntemidir. contact mini Avusturya kalitesiyle Avusturya’da üretilmiştir.

 •  

  PAN

   

   

  Cep Tipi İşitme Cihazı

  Dünyanın en güçlü işitme cihazı! Cihazların boyutlarını gittikçe küçültme geleneğine karşı gelerek özellikle büyük ve ergonomik olarak tasarlanan apollon, minik boyutlu cihazlarda karşılaşılan kullanım zorluğunu yaşatmıyor.

  Apollon tanınmış işitme implantı firmalarının ameliyattan önce ya da ameliyatın çözüm olmadığı durumlarda tercih ettiği alternatif bir tedavi yöntemidir.

  Günümüzün dijital teknolojisi, daha birkaç yıl önce hayal bile edemeyeceğimiz şeyleri mümkün kılıyor.

  Elektronik eğlence alanında çok sayıda ürün modern tasarımlarla üretilerek hem işlevsel olarak hem de kullanım kolaylığı açısından tüketiciler için cazip çözümler haline geliyor.

  Biz de Apollon'u geliştirirken hedeflerimizi çok yüksek tuttuk. Amacımız tanınmış tasarımcılar, doktorlar ve uzmanlarla işbirliğiyle, bir işitme cihazında aranan tüm özelliklere sahip bir ürün yaratmaktı.

  Araştırmamız sonucunda tasarım dışında kullanım rahatlığına da çok önem verildiğini gördük. apollon diğer elektronik cihazlarla uyumluluğuyla ve bünyesinde barındırdığı daha fazla özellikle, alanına yeni standartlar getirdi.

  Özellikle büyük ve ergonomik olarak tasarlanan apollon, gittikçe daha da küçülen diğer cihazlarda karşılaşılan kullanım zorluğunu yaşatmıyor. Belirgin açma-kapama ve ses şiddeti düğmeleriyle kontrolü çok kolay.

  Yarının Teknolojisi apollon'un en yeni nesil çok kanallı ses işlemcisi, muhafazanın tam ortasında içeride yer alır. Bir odyometrist tarafından kullanıcıya özel programlama, yazılımı aracılığıyla yapılır.

  Geniş Çıkış Aralığı Olağanüstü çıkış kapasitesiyle her türlü işitme kaybına uyar. Ses, apollon'a kabloyla bağlanan minik kulaklıklar aracılığıyla kullanıcıya iletilir.

  Odyometrist için uyarı Bu cihazın ses düzeyi 132 dB SPL'yi aşabilir! Dikkatsiz ayarlandığında işitmeye zarar verebilir.

  Çeşitli Kullanım Alanları CD çalar ya da MP3 çalar gibi aletleri apollon'a ek bir aygıta gerek kalmadan bağlayabilirsiniz. Ayrıca piyasadaki denenmiş ve güvenilir radyo/Bluetooth sistemleriyle bağlantı olanağı da mevcuttur. Pil azaldığında da yalnızca akustik değil, görsel bir uyarıyla da haber verir.

  Günlük Yaşama Uygun Klipsi sayesinde giysiye, cebe ya da kemere takılabilir ya da bir ipe asılabilir. Dayanıklı muhafazası ile neredeyse her türlü aktiviteye katılma özgürlüğünüzün tadın çıkarabilirsiniz.