Uzmanlar İçin

Teknoloji Boyutu

MED-EL işitme implantlarının başarısı, özgün teknolojik özelliklerin ve tekniklerin bileşiminin, güvenilir ve kullanımı kolay implant sistemlerine üst düzey işitme performansı sağlamasında yatmaktadır.

MAESTROTM Koklear İmplant Sistemi’nin olağanüstü başarısının arkasında Kokleanın Tamamını Kapsama, FineHearing™ ve ve Otomatik Ses Kontrolüvardır. MED-EL’in bu teknolojileri işitme kaybı olan kişiler için mümkün olan en yüksek işitme performansını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

EASTM İşitme İmplantı Sistemi’nin başarısı, özellikle yumuşak ve esnek olarak üretilen elektrot dizileri kullanılarak doğal işitme kalıntısının etkin biçimde korunmasından kaynaklanmaktadır. MED-EL tüm implant ameliyatlarında en önce bu faktörün geldiğine inanmaktadır; bu yüzden şimdi ve gelecekte kokleadaki hassas yapıları korumak için dünyanın en atravmatik elektrotlarını üretmektedir.

Bilateral koklear implant çoğu kullanıcı için ilk ameliyatla birlikte ya da bir koklear implantla yeterince deneyim kazandıktan sonra seçenekler arasına girmektedir. Bilateral implant avantajları ile veliler, çocuklar ve yetişkin işitme implantı kullanıcıları için önemli ve kayda değer bir seçenektir.

Büyük başarıya sahip ;VIBRANT SOUNDBRIDGE® teknolojisi aynı zamanda MED-EL’in en özel teknolojilerinden biridir. Orta kulaktaki hareket eden yapıları uyarmak için minyatür boyutlarında malzemeler kullanılarak yaratılan eşsiz mikro FMT teknolojisi, gücü bir karıncanın kalp atış gücüne benzetilecek kadar küçük titreşimler yaratır.