Uzmanlarımız

Koklear İmplant ve İşitme cihazı ile ilgili uygulamalarda deneyim ve destek çok önemlidir. MEDers, Türkiye’nin işitme alanında en deneyimli ve en geniş kadrosunu bünyesinde bulundurmaktadır. İşitmeye yardımcı her türlü cihazın ama özellikle Cochlear Implant'ın ameliyattan önce ve ameliyattan sonra gerekli testlerinin ve ayarlarının yapılması ancak deneyimli ve uzmanlardan kurulu bir ekiple gerçekleştirilebilir.

MEDers'in yalnızca Türkiye ofisinin bünyesinde beş Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı görev yapmaktadır. Uzmanlarımız Koklear İmplant ile ilgili her türlü konuda implant yapan kliniklerimizin, implant adaylarının ve ailelerin en büyük destekçileridir. Uzmanlarımıza İşitme cihazınız ve Koklear İmplant ile ilgili her türlü sorunuz ve sorununuz için, info@meders.com.tr adresinden e-posta gönderebilir veya Ankara, İstanbul ve İzmir'deki merkezlerimizin 444 4 774 nolu telefonlarından direkt ulaşabilirsiniz .

Julie Koşaner

Julie Koşaner Pediatrik Klinik Uzmanı

Odyoloji uzmanlığını Manchester Üniversitesi'nden almıştır ve işitme engelli eğitmenidir. İşitme engelli bebek ve küçük çocukların teşhisi, cihazlandırılması ve ailenin yönlendirilmesi konularında uzmanlaşmıştır. 1997 yılından beri koklear implantlı çocuklar ile çalışmakta, rehabilitasyonlarında kullanılmak üzere malzemeler ve değerlendirme testleri hazırlamaktadır. Koklear implantlı çocukların dış parçalarının ayarları (fitting) konusunda Türkiye’de birçok kliniğe uygulama eğitimi vermiştir. Birçok ulusal ve uluslararası kongrede konuşmacı olarak yer almış ve deneyimlerini aktarmıştır. Halen, MED-EL firmasının Türkiye odaklı pediatrik klinik uzmanı olarak çalışmaktadır.

Murat Deniz

Murat Deniz Odyoloji, Konuşma ve Ses Bozuklukları Uzmanı

Odyoloji uzmanlığını Gazi Üniversitesi Odyoloji, Konuşma ve Ses Bozuklukları Bölümü’nden almıştır. Uzmanlık tezini, Tinnitus Serotonin Transporter Gen Polimorfizminin Tinnistus Parametrelerine Etkisi üzerine yapmıştır. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz, Odyoloji Bölümü’nde görev yapmıştır. İşitme kayıplı çocuklarının tanılanması, cihazlanması ve rehabilitasyonu üzerinde uzun yıllar çalışmıştır. İşitme kayıplı çocukların erken dönem rehabilitasyonu konusunda birçok kuruma eğitim desteği vermektedir. Halen Meders Medikal’de klinik destek uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Muammer Gültekin

Muammer Gültekin Uzman Odyolog

Ege Üniversitesi SHMYO Odyometri Önlisans programından mezun olduktan sonra Odyoloji Uzmanlığını Ankara Turgut Özal Üniversitesi Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Bölümü’nden almıştır. Tezini “Çocuklarda Koklear İmplant Kullanım Süresinin P1 Latansına Etkisinin İncelenmesi” konusu üzerine yapmıştır. Ekim 2006’dan bu yana Meders İstanbul’da koklear implant adaylarının değerlendirilmesi, işitme cihazı ile takip edilmesi, implantasyon sırasında gerçekleştirilen intraoperatif değerlendirmelerin yapılması ve ameliyat sonrası takipleri gerçekleştirmektedir.
MEDers İstanbul’da koklear implant alanında yapılan birçok araştırmada aktif görev almıştır. Yurt içi ve yurt dışında odyoloji, işitme cihazları ve özellikle koklear implant ile ilgili birçok eğitim, seminer ve kongrelere katılmıştır. Maxtone İşitme Merkezi Odyolojik Destek ve Eğitim Sorumlusu olarak da odyoloji ekibi ve Türkiye’deki bütün Beltone bayilerine eğitimler düzenlemektedir.


Samime Sonugüler

Samime Sonugüler Uzman Odyolog

1995 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji bölümü'nü bitirdi. İzmir Bozyaka Hastanesi Koklear İmplant Merkezi’nde, koklear implantlı çocukların aileleriyle psikolog ve aile eğitimcisi olarak çalıştı. 2013 yılında Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Odyoloji yüksek lisans proramını tamamladı. İzmir Meders'te Odyolog olarak çalışmaktadır.

Deniz Ürük

Deniz Ürük Psikolog

1981 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu.1983 yılında SSK İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde göreve başladı. 1999 yılında KBB Kliniği Koklear İmplantasyon ekibine katıldı. 2000 yılında Uzm. Ody. Julie Kosaner ile birlikte Koklear implantasyon Aile Eğitim Merkezi'ni kurdu. 2007 Mayıs ayında emekliye ayrılarak Meders İzmir İşitme ve Konuşma Merkezi bünyesinde yer aldı.

Ayşe Özmen

Ayşe Özmen Odyolog

2009 yılında Samsun On Dokuz Mayıs Üniversitesi İşitme Engelliler Öğretmenliği’nden mezun olmuştur. Özel eğitim merkezinde 4 yıl tecrübeden sonra 2013 yılında Meders bünyesinde Gaziantep bölgesinde çalışmaya başlamıştır. 2015 yılında Turgut Özal Üniversitesi’nde Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları alanında yüksek lisansında başladı. Eğitimine Şubat 2017’den bu yana Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde devam etmektedir.